Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to specjalistyczne leczenie zachowawcze najmłodszych pacjentów, z uwzględnieniem różnych zachowań dzieci oraz odmiennej budowy zębów i żuchwy. Poza tym, wczesny kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje odpowiednie nastawienie małego pacjenta do wizyt w gabinecie stomatologicznych i przeprowadzanych zabiegów. Nasi specjaliści doskonale rozumieją reakcje i potrzeby dziecka. Potrafią zbudować miłą atmosferę i tak przeprowadzić wizytę, aby dziecko było pozytywnie nastawione do leczenia stomatologicznego.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwszy kontakt z dentystą jest dla dziecka sporym przeżyciem. Właściwe przygotowanie dziecka do leczenia stomatologicznego, które z pewnością będzie potrzebne prędzej czy później, pozwala ukształtować odpowiednią postawę. W tym celu proponujemy wizyty adaptacyjne, które służą zapoznaniu się dziecka z gabinetem i personelem. W ten sposób można oswoić dziecko z urządzeniami stomatologicznymi. Dzięki takiej wizycie gabinet może miło się kojarzyć, a dziecko nie będzie się bało koniecznych wizyt. Gabinet Stomatologiczny Meander Stomatologia jest w pełni przystosowany do przyjmowania małych pacjentów. Personel oprócz wysokich kwalifikacji wykazuje także opiekuńcze podejście do dzieci.

Bezbolesne podawanie znieczuleń

Dzieci są szczególnie wrażliwe na ból, dlatego od stomatologa dziecięcego wymaga się indywidualnego podejścia i leczenie bez stresu. Tradycyjne znieczulanie za pomocą strzykawki może budzić u dziecka lęk, a poza tym wiąże się z dyskomfortem ukłucia i odrętwienia, które mogą być źródłem dodatkowego stresu. Na szczęście nowoczesna stomatologia dziecięca pozwala na zastosowanie bezbolesnego podawania znieczuleń, co gwarantuje dobre samopoczucie małego pacjenta, nawet przy skomplikowanych zabiegach.

W klinice Meander Stomatologia proponujemy usługi, które są bardzo istotne dla zdrowych i pięknych zębów dzieci:

  • specjalistyczne konsultacje stomatologiczne,
  • profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych (w tym fluoryzacja),
  • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych,
  • leczenie stanów pourazowych zębów,
  • leczenie endodontyczne,
  • diagnozowanie wad zgryzu,
  • ekstrakcja zębów mlecznych (usuwanie zębów).

Trzeba pamiętać, że dbanie o zęby mleczne jest tak samo ważne jak dbanie o zęby stałe. Nieleczona próchnica może prowadzić do przedwczesnej utraty zębów, a to z kolei może skutkować zahamowaniem wzrostu kości oraz zaburzeniami zgryzowymi. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na higienę jamy ustnej u małych dzieci. Służymy w tym zakresie poradą. Przypominamy o systematycznych kontrolnych wizytach, które pomagają ustrzec się przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem.