Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Nawet wyleczone i zdrowe zęby nierzadko odbiegają od wyobrażenia o idealnym uśmiechu. Zęby mogą być przyciemnione czy przebarwione, mogą być nieprawidłowo ustawione lub mieć nieestetyczny kształt. Wszystko to może mieć wpływ na złe samopoczucie i niską samoocenę pacjenta, który krępuje się swobodnie uśmiechać.

Nieestetyczny wygląd zębów może być spowodowany niedorozwojem szkliwa, przyjmowaniem niektórych leków, zaniedbaniami higienicznymi, paleniem papierosów czy złymi nawykami żywieniowymi. Ponadto, często przyczyną złego stanu uzębienia są urazy, wypadki czy przebyte choroby.

Piękne zęby potrafią dodać pewności siebie, a nawet mają znaczenie w relacjach międzyludzkich. Aby zapewnić naszym pacjentom satysfakcję z posiadania zdrowych, ale także pięknych zębów proponujemy usługi z zakresu stomatologii estetycznej, które znacząco wpływają na jakość życia.

Zabiegi wykonywane w ramach stomatologii estetycznej:

  • odbudowa korony zęba przy użyciu kompozytu ceramicznego,
  • licówki kompozytowe,
  • licówki porcelanowe,
  • oczyszczanie i wybielanie zębów,
  • korygowanie i konturowanie zębów.

Warto zwrócić uwagę, że stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii. Głównym celem zabiegów jest poprawa wyglądu zębów, a co za tym idzie całej twarzy. W klinice Meander Stomatologia stosowane są materiały stomatologiczne o najwyższym standardzie i nowoczesne technologie. Dzięki zabiegom stomatologii estetycznej jesteśmy w stanie upiększyć każdy uśmiech. Dobór zabiegów jest poprzedzony badaniem i diagnostyką z wykorzystaniem zdjęć panoramicznych i tomograficznych.

W przypadku stomatologii estetycznej ważną rolę odgrywają także informacje uzyskane od pacjenta przy wywiadzie, dzięki którym stomatolog może zaproponować rozwiązanie poprawiająca estetykę uśmiechu w zależności od indywidualnych upodobań.

W stomatologii estetycznej ważna jest umiejętność łączenia standardów piękna z naturalnym wyglądem. Pacjenci chcą mieć zęby jak najbardziej jasne i jednolite. Zadaniem stomatologa jest wykonanie zabiegów najwyższej jakości, co oznacza również zdolność uzyskania pięknego uśmiechu bez efektu sztuczności. Kluczem do sukcesu jest zachowanie równowagi pomiędzy tym, co możliwe, a tym co najlepsze dla pacjenta.

Specjaliści Meander Stomatologia uzyskują doskonałe rezultaty zabiegów pod kątem koloru, dopasowania do pozostałych zębów oraz symetrii. Nie sięgają za wszelką ceną po skrajne rozwiązania, ale stawiają na zrównoważoną koncepcję prawdziwego piękna biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta.