Zdrowe zęby

Bakterie gromadzące się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę, ale także prowadzić do innych poważnych schorzeń. Próchnica może wiązać się z nieprzyjemnym zapachem z ust i nieestetycznym wyglądem zębów, a nawet może przyczynić się do chorób serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest niezmiernie ważne, nie tylko dla zachowania pięknego uśmiechu, ale także utrzymania zdrowia całego organizmu.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów oraz jej leczeniem, dzięki czemu pozwala uniknąć poważnych konsekwencji próchnicy zębów, które mogą wystąpić na skutek wieloletnich zaniedbań. Do podstawowym zabiegów w ramach stomatologii zachowawczej zalicza się oczyszczanie zębów z próchnicy i wypełnianie zębów, jak również endodoncję (leczenie kanałowe), która staje się niezbędna, gdy proces próchnicy penetruje w głąb zęba do miazgi.

Posiadanie zdrowym i pięknych zębów to marzenie wielu osób. Pragniemy podkreślić, że w tym przypadku dużo zależy od pacjenta. Każdy problem stomatologiczny można rozwiązać, jednak im szybciej zostanie od zdiagnozowany przez profesjonalistę, tym więcej korzyści dla pacjenta. Przypominamy o wizytach kontrolnych, które pozwalają na wykrycie próchnicy we wczesnym etapie i wyleczenie niewielkich ubytków, a tym samym uniknięcie leczenia kanałowego. Mniejsza ingerencja w tkanki zęba to mniej borowania i mniej obaw, ale także oszczędność czasu i pieniędzy na skomplikowane leczenie. Zabiegi wykonywane przez doświadczonych stomatologów z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu dobierane są indywidualnie.

Chcąc leczyć bezboleśnie i bezstresowo, naszym pacjentom proponowane są najlepsze środki znieczulające. Ponadto, aby uniknąć tak jeszcze powszechnego strachu związanego z leczeniem zębów, staramy się prostym językiem przekazać właściwą wiedzę na temat określonych zabiegów.

Główne zabiegi oferowane ramach stomatologii zachowawczej w Meander Stomatologia:
● badania kontrolne jamy ustnej i diagnoza
● leczenie próchnicy
● wypełnianie ubytków (zakładanie plomb)
● odbudowa korony zęba
● endodoncja (leczenie kanałowe)
● reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe

W Meander Stomatologia leczenie zachowawcze jest przeprowadzane z użyciem najlepszego sprzętu i przy zastosowaniu wysokiej jakości kompozytów zakładanych w miejsce wypełnienia. Doskonale wykwalifikowani specjaliści z dużymi zdolnościami manualnymi potrafią osiągnąć naturalny wygląd odbudowanego zęba. Leczenie zachowawcze w Meander Stomatologia gwarantuje doskonały poziom estetyki, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności zęba.