Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to najpopularniejszy zabieg z dziedziny stomatologii estetycznej. Nowoczesna stomatologia może zaproponować szereg produktów do wybielania zębów, które pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące efekty u każdego pacjenta. Ponadto, dostępne metody wybielania można dobrać także pod względem tego ile pacjent chce przeznaczyć pieniędzy i czasu na tego rodzaju zabieg.

Obecnie stosuje się głównie wybielanie zębów lampą lub nakładkami. W obu sposobach wykorzystywana jest substancja czynna (nadtlenek wodoru). Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest bezpieczne i skutecznie.

Przy wybielaniu zębów w klinice Meander Stomatologia stosuje się najwyższej jakości środki wybielające. Zanim jednak stomatolog przystąpi do zabiegu, dokonuje analizy szkliwa. Przebarwienia mogą być spowodowane różnymi czynnikami - zewnętrznymi i wewnętrznymi. Współczesna stomatologia dysponuje możliwościami, które pozwalają na uzyskiwanie dobrych rezultatów wybielania w obu przypadkach. Do tego celu konieczne jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny przebarwienia, a kolejnym krokiem jest odpowiedni wybór metody wybielania dla danego pacjenta.

Ważnym elementem etapu przygotowawczego do wybielania jest też określenie koloru zębów. Kolor ustala się na podstawie wzornika używanego przez stomatologów na całym świecie, który zawiera aż 16 różnych odcieni. Po zabiegu wybielania można zaobserwować zmianę koloru zębów o 5 do nawet 14 odcieni.

Oprócz oczywistych korzyści wynikających z profesjonalnego wybielania zębów, takich jak poprawa estetyki i samopoczucia, zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym ma także dodatkowe plusy. Przy takim wybielaniu stosowane są preparaty zwiększające odporność szkliwa, co w może wpływać na lepszą kondycję zębów.

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

Aby utrzymać uzyskany efekt wybielenia zębów trzeba przestrzegać pewnych zaleceń. Przez czas wskazany przez stomatologa powinno się stosować tak zwaną dietę białą, czyli pozbawioną barwiących napój (np. kawa, herbata, czerwone wino, ciemne soki) i pokarmów (np. ciemne sosy i zupy, buraki, jagody). Należy także zrezygnować z palenia, gdyż dym papierosowy może przebarwić wybielone zęby. Na kilka tygodniu po wybielaniu zaleca się także stosowanie łagodnej pasty wybielającej, która usunie powierzchniowe przebarwienia i nie dopuści do ich przeniknięcia w głębsze warstwy. Badania wskazują, że po roku od profesjonalnego zabiegu wybielania zęby tracą około 40% swojej jasności. Satysfakcjonujący efekt można jednak podtrzymać poprzez jednorazowy zabieg przypominający. Duże znaczenie ma także odpowiednia higiena jamy ustnej w domu.

Przeciwwskazania do zabiegu wybielania zębów

Przeciwwskazania do wybielania zębów to ciąża i okres karmienia piersią (nie przeprowadzono badań na temat wpływu preparatów stosowanych przy wybielaniu zębów na dziecko). Inne przeciwwskazania to alergia na preparaty stosowane w czasie zabiegu. Zabiegu nie wykonuje się także u dzieci poniżej 14 roku życia.

Protetyka Ursynów

zębySprawdź ofertę »

Implanty Ursynów

implanty UrsynówSprawdź ofertę »

Chirurgia

chirurgSprawdź ofertę »

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

uśmiechSprawdź ofertę »