Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

W klinice Meander Stomatologia oferujemy pełną gamę zabiegów chirurgicznych w obszarze obejmującym jamę ustną, wykonywanych przez wykwalifikowanego, doświadczonego i doskonałego manualnie chirurga.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej to nie tylko usuwanie zębów, których nie można już wyleczyć. Często takie zabiegi wspomagają inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję, periodontologię, protetykę czy implantologię.

Przeprowadzane zabiegi chirurgiczne w Meander Stomatologia to m.in.:

  • usuwanie zębów wyrośniętych,
  • usuwanie zębów zatrzymanych,
  • resekcja,
  • hemisekcja,
  • wyłuszczanie torbieli,
  • podnoszenie dna zatoki,
  • zabiegi sterowanej regeneracji kości,
  • wszczepianie implantów,
  • plastyka wędzidełka,
  • usuwanie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej z badaniem histopatologicznym.

Zabiegi chirurgiczne nierzadko są bardziej skomplikowane i wymagają więcej czasu niż zwykłe zabiegi profilaktyczne czy zachowawcze. Profesjonalność naszych specjalistów wpływa jednak na to, że nie stanowią one dla pacjenta większej uciążliwości, a proces gojenia się ran pozabiegowych jest bardzo szybki.

Znieczulenie przy zabiegach chirurgicznych

Sukces postępowania leczniczego w zakresie stomatologii chirurgicznej zawsze powinien iść w parze z dbałością o komfort pacjenta. Aby zapewnić pacjentowi bezbolesne przejście przez zabieg wykonujemy różne rodzaje znieczulenia z użyciem najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych preparatów. Stosowane przez nas metody znieczulenia powodują, że zabiegi chirurgiczne stają się całkowicie bezbolesne, jednocześnie pacjent współpracuje z lekarzem, co umożliwia prawidłowe i szybkie wykonanie zabiegu oraz zapobiega wystąpieniu powikłań. Chwilę po zabiegu pacjent może o własnych siłach udać się do domu i wrócić do normalnego funkcjonowania.

Zdajemy sobie sprawę, że nawet pomimo wykluczenia bólu leczenie chirurgiczne może wywoływać u pacjenta stres. Dlatego też zawsze odpowiednio przygotowujemy pacjenta do zabiegu. Jeszcze przed podaniem znieczulenia tłumaczymy na czym będzie polegało leczenie, jak będą przebiegały etapy zabiegu, co pacjent może w tym czasie odczuwać i jakie są możliwe następstwa. Zarówno w czasie, jak i bezpośrednio po zabiegu pacjent otoczony jest opieką stomatologa i szczegółowo informowany jest o zaleceniach pozabiegowych, aby leczenie zakończyło się sukcesem.

Przebieg leczenia w zakresie chirurgii stomatologicznej

Pierwsza wizyta pacjenta w klinice Meander Stomatologia poświęcona jest badaniu i diagnostyce. Należy podkreślić, że w tej dziedzinie stomatologii szczególne znaczenie ma wywiad ogólny, który pomaga specjaliście dobrać odpowiednie działania przygotowawcze i preparaty znieczulające, jak również techniki zabiegu. Pacjent powinien poinformować stomatologa o swoim stanie zdrowia oraz przyjmowanych lekach. W niektórych przypadkach potrzebne jest wykonanie badań ogólnych, takich jak morfologia krwi, OB itp. oraz dostarczenie wyników przed planowanym zabiegiem.

Kolejny krok to badanie kliniczne jamy ustnej, które najczęściej uzupełniane jest badaniem pantomograficznym czy zębowym. Następnie stomatolog planuje przebieg leczenia, a po zaakceptowaniu tego planu przez pacjenta przystępuje do przeprowadzania zabiegu. Ponadto, przekazuje pacjentowi zalecenia pozabiegowe i porady dotyczące dalszego leczenia stomatologicznego.